V případě soukromých podnikatelů to obvykle chodí tak, že je jejich úkolem něco levně pořídit, vložit do toho svou práci a svůj um, tím to zhodnotit a pak to s náležitým ziskem prodat zájemcům, kteří jim za to adekvátně zaplatí. Tím vzniká zisk, ze kterého pak soukromníci platí všechny své podnikatelské výdaje a předepsané odvody a také z toho žijí. Ale to je, jak už mnozí z nás vědí, pouhá teorie. A nevýhodou teorie bývá, že v praxi ne vždy funguje tak, jak by měla. A co se tedy také stává. Například i to, že podnikatelé do něčeho investují své prostředky a snahu, ale k nezbytnému zisku to nevede. A co následuje? Pochopitelně ekonomické problémy.

Když se podnikatelům nedaří plody jejich práce žádoucím způsobem zpeněžit, ocitají se tito ve finančních těžkostech. A je jasné, že jakmile nemají dost peněz, nežijí si spokojeně a ani jejich byznysu se nevede zrovna skvěle. A s tím se zákonitě musí něco udělat. Musí se podniknout něco, co zase zisk přinese. A někdy jsou potřeba i dočasné finanční injekce, aby se překonala období, kdy takovým soukromníkům není přáno.

Ale podnikatelské půjčky, které by mohly být řešením dočasných problémů, nejsou bohužel dostupné všem. Jsou podnikatelé, kteří nemohou ve své situaci s pomocí od bank počítat, protože nemají jak zaručit, že budou zvládat splácení. Nemají dokonale vypadající daňové přiznání, a tedy důkaz o tom, že jsou schopni si vydělat, nemají příliš vysoké zisky, zato mají mnohokrát záznamy v registrech dlužníků, které žadatelům o půjčky život ještě více komplikují, případně dokonce exekuce.

Ale i takové beznadějné případy půjčky potřebují. A tak se obracejí i na nebankovní společnosti. A tady jim daleko spíše štěstí přeje. Protože podnikatelé mívají aspoň nějaký nemovitý majetek. A takový majetek dává možnost ručit jím za nebankovní hypotéky. Které jsou pak zdrojem peněz pro podnikatelské účely. Právě za zastavenou nemovitost mohou totiž podnikatelé dostat i hodně peněz na dlouhou dobu splácení.