NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST

Tato žádost je specifická pro společnosti, které teprve hledají své klienty a snaží se získat kontakt na klienta, aby poté podrobně prozkoumali telefonicky požadavky a možnosti klienta a až následně zpracovali konkrétní nabídku.

Jelikož spousta dotazů vyplyne z konkrétní situace klienta, bylo by složité a pro žadatele hlavně velmi nepříjemné vyplňovat například 20 různých kolonek a v případě žádostí u například 3 firem, toto vše vyplnit třikrát.

Proto nabízejí nezávazné žádosti, po telefonním kontaktu, se dá během několika minut zjistit situaci a pokud je makléř zkušený, fundovaný a má přehled o možnostech řešení. Měl by být schopen na konci rozhovoru již nachystané řešení a předběžnou nabídku.

Je však nutné myslet na to, že jde opravdu a zcela nezávaznou žádost. Nelze tedy očekávat nějaké čerpání úvěru po první telefonátu.

Z nezávazné žádosti se může stát seriózní úvěr tak, že klient podepíše smlouvu. Za těchto okolností se všechny dané skutečnosti mění a klient se stává dlužníkem. Nezávazná žádost však v základu slouží jako bezplatné zpracování nabídky a zároveň informace pro danou finanční společnost.