KONSOLIDACE ÚVĚRŮ

Tuto službu využije klient bankovní či nebankovní společnosti, který musí splácet hned několik úvěrů, a to za účelem ulehčení si od poplatků a dalších prvků, které navyšují splátku.

Konsolidace úvěrů jednoduše řečeno znamená sjednocení více úvěrů do jednoho.

V dnešní době je tohle řešení velmi oblíbené a je vhodné pro široké spektrum osob.

Důvodů je hned několik. Klient, který se pro konsolidaci rozhodne, bude moci počítat nejenom se snížením měsíční splátky, ale také s tím, že celkově zaplatí za celý úvěr méně.

V čem spočívá celé kouzlo konsolidace úvěru? A v jakých situacích se pro ni klient rozhodne? A kdo vlastně konsolidaci poskytuje?

Proč konsolidaci?

  • Dovoluje snížit měsíční splátkudo takové úrovně, která bude pro daného klienta snesitelná. Právě proto je konsolidace častým řešením osob, které neodhadly dopad samotné půjčky na rozpočet. Díky konsolidaci se splátky dostanou do úrovně, která daného klienta neomezuje v klasickém životě. Tato skutečnost platí pro široké spektrum klientů. Zvolit si nevhodnou splátku totiž mohou jak jednotlivci, tak rodiny. Stejně tak zde nehraje roli to, jak precizně člověk před samotným podepsáním smlouvy přemýšlel o budoucnosti. Může se totiž jednoduše stát, že člověk, který měl vše dokonale naplánováno, bude mít za několik let se splácením mnohem větší problémy než osoba, která o budoucnosti vůbec nepřemýšlela. Proto se dá říct, že konsolidace úvěrů je skvělé řešení pro nečekané situace, které potřebují efektivní řešení.
  • Zaplatíte na celém úvěru méně.Dalším důvodem, proč je konsolidace natolik oblíbená, je určitá úspora. Ta spočívá v neplacení poplatků za každou jednotlivou půjčku, ale pouze za jednu, a to tu spojenou. I tohle je tedy pádný důvod, který Vás může přimět k rozhodnutí se pro konsolidaci. Člověk by však neměl zapomínat i na určitou úsporu času, která je tvořená především nenutností spravovat jednotlivé úvěry zvlášť, ale možnost nahlížet na skupinu úvěrů jako na jeden.

Konsolidace úvěrů však s sebou přináší i určitou nevýhodu. I když je zde převaha výhod, je stále nutné myslet na skutečnost, kterou je navýšení doby splácení. To platí zvláště tehdy, když si necháte snížit splátku o opravdu výrazný kus. To se může samotné splácení ihned zvýšit i o několik let, což se ne každému může líbit. Je tedy mnohem lepší v této oblasti taktizovat, a nakonec vše vyřešit kompromisem. Stáhnout skupinu půjček do jedné, snížit splátku, ale tak, aby se délka doby splácení nenatáhla o kritické hodnoty. Nastavení konkrétní konsolidace však stejně zajišťuje až pověřená osoba, která by Vám sama měla navrhnout to nejvhodnější řešení.

Ve světě půjček je velmi těžké narazit na službu, která by byla takto vhodná, jako právě tato. Konsolidace úvěrů je jednou z nejoblíbenějších služeb, pro které se můžete rozhodnout, a tak ji může využít s čistým svědomím každý, kterému se z popisu zalíbila.