Při výběru půjčky byste si vždy měli dávat pozor na to, abyste nesedli na lep podvodníkům. Ne všechny finanční produkty jsou ve skutečnosti tak výhodné, jak to na první pohled může vypadat.

Na českém finančním trhu se pohybuje celá řada finančních společností, ovšem ne každá má za cíl poskytovat klientům služby na úrovni a za tuto pomoc získat přiměřený zisk. Často lze narazit i na podvodníky, jejichž cílem je maximální možný výdělek i za cenu cíleného oklamání klienta a jeho uvržení na finanční dno.

Dříve, než kývnete na nabídku libovolného úvěru, byste si vždy měli důkladně prostudovat podmínky smlouvy. Podvodníci nevýhodné úvěry často a rádi maskují například zdánlivě nízkou úrokovou sazbou anebo různými bonusy a dárky, které k půjčce nabízejí navíc.

Spíše než o úrokovou míru by se lidé měli zajímat o RPSN. Zatímco úroková míra znamená cenu, za jakou si peníze půjčujete, tak roční procentní sazba nákladů hovoří o tom, na kolik vás taková půjčka celkově vyjde. V RPSN jsou totiž zahrnuty i veškeré poplatky a cena za sjednání takového úvěru, za ověření všech nezbytných skutečností, za vedení účtu, pojištění a podobně.

Na bonusy a dárky se není potřeba ohlížet vůbec. Můžete si být dokonce jistí tím, že si poskytoval tyto náklady, bude kompenzovat jinde a vy mu za ně bohatě zaplatíte. Mnohdy jsou podmínky, které pro uplatnění takových nároků musíte splnit, tak nedosažitelné, že se svého bonusu ani nedočkáte.

Pro mnoho lidí může být velice atraktivní půjčka v hotovosti. Peníze na ruku se vždy hodí a mohou pro vás znamenat menší komplikace při jejich využití. Nicméně jen málokdo ví, že když si v hotovosti půjčíte, měli byste také v hotovosti splácet. Takže takový systém se vám může v konečném důsledku poměrně zkomplikovat.

Proto vždy, než se vrhnete do půjčky, dobře zvažte veškerá možná rizika. Spíše než na akční výhody a bonusy je lepší vsadit na ověřeného poskytovatele a prověřit si všechny důležité ukazatele.