V dnešním světě existuje již celá řada kryptoměn. Bitcoinem to však zřejmě všechno začalo. Poprvé se nám v plné síle ukázal zhruba před rokem, ale jeho historie je daleko delší. Existuje totiž již celou řadu let.

Peníze všichni známe, považují se za klasické. Otázkou je, jestli by virtuální měny mohly nějakým zásadním způsobem ovlivnit náš běžný denní život? Myslíte si, že by se mohly dostat do popředí a ovlivnit ekonomiku, bankovní sféru nebo náš život?

Těžbou kryptoměn se zabývá mnoho lidí, zejména mladých, kteří se tomuto trendu dokážou velice rychle přizpůsobit. Proto tuto sekci je velice snadné pohybovat se denně na internetu, nakupovat zboží, využívat služby a zajímat se o nejnovější technologie. Drží krok s moderní dobou a tak rozumí celému systému. To je velká výhoda. Bitcoin se dá těžit klidně i doma. Stačí k tomu moderní zařízení, které vám bude potvrzovat takzvané transakce. Podle toho, kolik jich zvládne potvrdit, získáte bitcoin.

Již před rokem nečekaně celková hodnota Bitcoin rychle stoupala. Těžba byla pohádkově snadná a výdělek abnormální.

Pár zajímavostí o hodnotě bitcoinu

Tato kryptoměna zažila dobré i těžké chvíle. Za svůj život si už něco prožila, takže se můžeme podívat, jak to s ní bylo kdysi a jak to vypadá dnes.

Začátek roku 2017 – hodnota bitcoinu kolem 1000 USD.

Během první poloviny roku svou hodnotu téměř zdvojnásobil.

Listopad 2017 – hodnota bitcoinu 7000 USD.

V polovině prosince – hodnota bitcoinu 18000 USD.

Propad bitcoinu nastal posléze. Říká se, že nic nevydrží věčně, tak v letošním roce 2018 došlo k poklesu a v únoru 2018 měla hodnota bitcoinu 6000 USD.

Díky velké slávě, kdy byla tato kryptoměna na vrcholu se o ní začalo mluvit. Získala si spoustu stoupenců a nadšenců. Začalo se spekulovat, přidali se investoři i soukromí sponzoři. O kryptoměny se začaly zajímat i banky nebo měnové fondy. Banky se dokonce zajímají o kryptoměny i tím způsobem, že by postupem času chtěly vydávat své vlastní. Tak moc je kryptoměny zaujaly, takže se zřejmě dá spekulovat o tom, že jsou virtuální měny stále na vzestupu a zřejmě nás mohou v budoucnosti překvapit. Kryptoměny totiž ještě určitě neřekly své poslední slovo.