HYPOTEČNÍ MAKLÉŘ

Jde o označení profesionála, která má za úkol nabízet co nejlepší nabídky bankovních i nebankovních společností.

Mělo by jít o nezávislého odborníka, který se snaží svým klientům pomoci. Jde o obdobu realitního makléře, který je určený k hledání té nejlepší nemovitosti k bydlení či k jiným účelům.

Hypoteční makléř je velmi nápomocná a praktická osoba, která dokáže rozuzlit mnoho otázek a problémů v oblasti hypoték. Běžný člověk se stěží sám zorientuje v nepřeberném množství veškerých nabídek bankovních a nebankovních domů.

Je tedy nadevše praktické využít pomocné ruky tohoto odborníka, který má přehled o aktualitách a nabídkách těch nejznámějších bankovních ale i nebankovních společností.

V případě zájmu o odbornou pomoc tohoto profesionála, je dobré obrátit se na ty, kteří provozují své činnosti v seznamu, který najdete na stránkách ČNB.

Pro lepší orientaci zprostředkovatelé podnikatelských úvěrů nenajdete registrované pod ČNB, tento sektor není regulovaný.

Ale zprostředkovatelé spotřebitelských úvěrů již v dnešní době musí mít licenci ČNB, zde dokazuji, zda mají patřičné vzdělání, trestní bezúhonnost a také praktické znalosti, což prokazují odbornou zkouškou.

Tím máte jakousi jistotu, že by se nemělo jednat osobu, která dané problematice rozumí.

Další rozdělení těchto zprostředkovatelů je také velmi zásadní.

 

Samostatný zprostředkovatel je osobou, nebo firmou, která by měla být nezávislá na nabídce jen jednoho poskytovatele a má možnosti Vám nabídnout produkty více poskytovatelů, ať už bankovních, či nebankovních. Samozřejmě záleží na konkrétním odborníkovi. Některý může znát produkty 2 firem a některý 100 firem.

Zprostředkovatel vázaného spotřebitelského úvěru

Tento nabízí konkrétní nabídku spotřebitelského úvěru, jež je vázán na konkrétní produkt, druh zboží, službu apod. od konkrétního poskytovatele.

Vázaný zástupce

Je osoba, nebo firma, která nabízí spotřebitelský úvěr výhradně pro jednoho poskytovatele.