Doprava pod vedením státu je velmi složité téma, ke kterému se často nechtějí lidé vyjadřovat. Obyčejní lidé ano, ti se vyjadřují pokaždé, když vyjedou na dálnici D1 nebo pokaždé, když stojí v koloně, či se na dálnici pohupují jako v jedoucím vlaku. Jenomže lidé, kteří s tím mají možnost něco udělat, ti se k tomu málo vyjadřují.

Stanovisko z pohledu nové vlády

Konečně už budou jasně daná pravidla? Jistě se můžeme těšit na velké změny týkající se dopravy, zde najdete pár aktuálních informací, se kterými počítá nová vláda.

Nová koalice má podrobný a konkrétní program, týkající se dopravy.

Jaké změny tedy přicházejí na řadu? Které změny by mohly vejít v platnost? Pro začátek si zmíníme jednu z variant a tou je jízdné. Slevy na jízdné ve vlacích a autobusech by se měly týkat seniorů nad 65 let. Jednat by se mohlo také o žáky a studenty do 26 let. Tyto dvě skupiny by mohly jezdit za čtvrtinu běžné ceny. Počátky této úvahy vzplanuly již za vlády ANO, která je prosadila a nadále se tato myšlenka rozvíjí a vypadá to, že brzy bude platná.

Stavba dálnic a silnic

Nyní se dostáváme k tématu, které jistě všechny zajímá. Máme pro vás potěšující zprávu. Stavba dálnic, obchvatů a silnic prvních tříd by měla zrychlit. Zapříčinil to nový zákon, který státu umožní stavět i na pozemcích, jenž státu prozatím nepatří. Vláda slibuje zprovoznit do roku 2021 až 210 kilometrů dálnic. Z toho bude 110 kilometrů nových a 100 kilometrů zmodernizovaných.

Vedle dokončení modernizace D1 mezi Prahou a Brnem se mají stavět hlavně nové úseky D1, D3, D4, D6, D7, D11, D35, D48, D49, D52 a D55. Mezi další se mají zařadit především obchvaty a to celá řada. Začít má také stavba klíčové části Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D11.

Další novinky

Mezi dalšími novinky se řadí nalepovací dálniční známky. Ty běžně známe a kupujeme si je na benzínkách, přes internet, ve směnárnách a na mnohých dalších místech. Přilepují se na okna automobilů a jsou dostání v různých verzích. Nově má právě tyto nalepovací dálniční známky nahradit elektronický kupon. Ten si zakoupíte pomocí mobilní aplikace či internetu.

A co naše řidičské průkazy? Řidičské průkazy se mohou těšit na jednodušší formu. Jejich vydávání by se totiž mělo zjednodušit.