AMERICKÁ HYPOTÉKA

Jde o druh neúčelového úvěru, který se stává hitem poslední doby. Výhoda tohoto úvěru je možnost vypůjčení většího objemu peněz, a to bez toho, abyste museli bance či nebankovní společnosti dokládat různé faktury a podobně.

Z toho vyplývá, že americká hypotéka je báječným prostředkem pro vylepšení života jakékoliv osoby.

Samozřejmě i tento úvěr má určitá úskalí, na která musí zájemce myslet, avšak v podstatě jde o vynikající úvěr vhodný pro zvýšení životní úrovně, a to jak pořízením nové domácnosti, odjezdem na dovolenou, anebo třeba pořízením vybavení do domácnosti či nového automobilu. Americké hypotéky mají obvykle vyšší úrokové sazby oproti klasické účelové hypotéce.

Tento úvěr je tedy takovou pomyslnou bránou do lepšího života. Samozřejmě je nutné vybrat správného věřitele, který nabízí ty nejlepší podmínky. V současnosti nabízejí tento hypoteční úvěr jak bankovní, tak i nebankovní společnosti.
Výběr je tedy široký, a tak lze vybírat dle jednotlivých vlastností, mezi které patří:

  • Doba splatnosti– stejně jako tomu je u klasické hypotéky, i zde je doba splatnosti opravdu dlouhá, nejčastěji se pohybuje kolem 15 let, ale možná je doba splatnosti i jeden rok či 25-30 let, platí zde podmínka, že dlužník nesmí dobou splatnosti překročit své 70. narozeniny. Existují i výjimky z tohoto pravidla, některé banky i nebankovní firmy při opravdu dobré bonitě poskytnou i do 75 let.
  • Úroková sazba– zde platí takzvaná per annum (p.a.) úroková sazba neboli roční úročení. Peníze, které zaplatíte navíc, jsou stejně jako v případě jiného úvěru odměnou pro věřitele za to, že vám poskytnul půjčku.
  • Zástavní právo nemovitostí– hypoteční úvěry jsou charakteristické tím, že pokud jej skutečně chcete, musíte mít nějakou nemovitost, kterou budete moci ručit. Nemusíte ji vlastnit, stačí vám ručení nemovitostí například někoho z Vašich blízkých.

Americká hypotéka zkrátka představuje možnost, jak si vylepšit život. Je však nutné myslet i do budoucna a uvědomit si, zdali se skutečně chcete vázat na tolik let dopředu jen kvůli tomu, abyste si vylepšili život.

I když je vidina dovolené, nového vozidla, či třeba vybavení do domácnosti určitě lákavá, uvědomte si jednu důležitou věc, kterou je doba splatnosti a také úroky.

Nezřídka se Vám mohou do cesty postavit i jiné problémy, jako třeba dokazování příjmů anebo třeba výpisy z registrů. Pokud však jste skutečně schopni daný úvěr splácet, na tyto problémy byste vůbec narazit neměli.

Některé společnosti, a to většinou ty nebankovní, nabízejí výhodné schvalovací podmínky, jako třeba to, že nebudou nahlížet do registrů dlužníků, bankovních či nebankovních registrů.

Kromě toho, že budete mít jistotu, že své peníze skutečně dostanete, bude také rychlejší samotný schvalovací proces. Tato výhoda je však často vynahrazována například zvýšením úrokové sazby či různými poplatky. Určitě se však najdou i společnosti, které tyto výhody nabízejí bez nějakých nevýhod.